Chciałabyś spróbować kosmetyków mineralnych, ale zniechęca Cię sypka konsystencja? Obawiasz się, że sypkim kosmetykiem zrobisz sobie więcej krzywdy niż pożytku? Sądzisz, że tylko kosmetykami o tradycyjnej formule jesteś w stanie wykonać szybki, estetyczny makijaż, a aplikacja minerałów jest zbyt czasochłonna? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na chociażby jedno powyższe pytanie, zachęcamy do lektury krótkiego artykułu dzięki któremu przekonasz się, że sypka konsystencja to tak naprawdę ogromna zaleta.

kosmetyki-do-makijazu-sypka-konsystencja

Sypka konsystencja to brak tłuszczy i olei mineralnych, czyli składników znanych ze swoich właściwości komedogennych. To także większa higiena podczas aplikacji – do nałożenia podkładu mineralnego konieczny jest pędzel lub gąbka. Nakładając kosmetyki dłońmi, po całej twarzy roznosimy bakterie, dlatego też wiele wizażystek poleca aplikację podkładów w płynie również za pomocą pędzla. O pędzle trzeba odpowiednio dbać, jednak pędzle do podkładów płynnych trzeba myć po każdej aplikacji, natomiast pędzle używane wyłącznie do kosmetyków mineralnych wystarczy wyprać raz na 5-7 dni.

Minerały to kosmetyki niezwykle wydajne, a ich aplikacja jest szybka i bezproblemowa. Pamiętasz ile czasu zabrało Ci wykonanie swojego pierwszego makijażu i jaki był efekt końcowy Twoich starań? Nakładania każdego kosmetyku, niezależnie od jego konsystencji, trzeba się nauczyć. Wystarczy odrobina wprawy, a wykonanie makijażu kosmetykami mineralnymi zajmuje mniej czasu niż kosmetykami, których używałaś do tej pory. Efekt końcowy będzie jednak o wiele bardziej naturalny.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest to, że kosmetyki mineralne można ze sobą mieszać. Chcesz danego dnia dodać swojej cerze nieco blasku – wystarczy do podkładu dosypać odrobinę rozświetlacza. Z kolei dodanie do podkładu korektora sprawi, że będzie on miał większe właściwości kryjące. Możesz też wymieszać ze sobą dwa odcienie podkładu – jaśniejszego i ciemniejszego, by w ten sposób uzyskać odcień pośredni (dzięki temu zawsze będziesz mieć idealnie dobrany podkład, niezależnie od pory roku i tego czy jesteś bardziej lub mniej opalona).

Aby móc korzystać z dobrodziejstwa minerałów należy pamiętać o jednej zasadzie. Podstawą aplikacji kosmetyków mineralnych – podkładów, pudrów, cieni, bronzerów, czy też korektorów – jest wmasowanie proszku w pędzel, a następnie strzepanie jego nadmiaru poprzez uderzenie pędzlem o brzeg spodeczka. Zastosowanie tej prostej metody zagwarantuje minimalne pylenie i naprawdę ułatwi aplikację kosmetyków o sypkiej formule.

Teraz wszystko w Twoich rękach. Przekonaj się, czy Ty również zakochasz się w minerałach od pierwszego użycia! Zapraszamy na www.costasy.pl a jeśli wciąż masz jakieś pytania po prostu napisz maila albo zadzwoń, ekipa Costasy chętnie na nie odpowie i doradzi:)

Kosmetyki o sypkiej konsystencji to prosty i zdrowy makijaż
4.64 (92.86%) 14 ilość głosów