Young latino woman smiling isolated

Kolejność nakładania kosmetyków to rzecz bardzo indywidualna często zależna od przyzwyczajeń, nabytego doświadczenia oraz samych produktów. Poniżej przedstawiamy przykładową kolejność, która doskonale sprawdza się w przypadku kosmetyków mineralnych o sypkiej konsystencji, dzięki której ryzyko rozmazania np. podkładu jest ograniczone do minimum.

  1. Zacznij od odpowiedniego przygotowania swojej skóry. Absolutną podstawą jest użycie tonika i dobrego kremu nawilżającego. Dzięki temu makijaż będzie trzymał się dłużej, łatwiej będzie również nałożyć poszczególne produkty.
  2. Nałóż niewielką ilość bazy pod cienie Prime Focus na powieki. Zabieg ten sprawi, że cienie będą trzymać się dłużej i będą miały intensywniejszy odcień.
  3. Przejdź teraz do faktycznego makijażu oczu i użyj swoich ulubionych cieni mineralnych. Zawsze lepiej jest wykonać makijaż oczu przed aplikacją innych kosmetyków. Z łatwością naniesiesz wtedy wszelkie poprawki nie ryzykując rozmazania podkładu i korektora.
  4. By podkreślić spojrzenie możesz użyć teraz naturalnej kredki do oczu malując kreski na linii górnych rzęs.
  5. Krem nałożony na samym początku z pewnością dobrze się już wchłonął, spokojnie możesz nałożyć więc podkład mineralny. Pamiętaj jednak o tym, że korektory kamuflujące Blush Away i PeepO powinny być nakładane pomiędzy warstwy podkładu. Korektory cieliste z kolei można aplikować na podkład lub pomiędzy warstwy podkładu.
  6. Wymodeluj twarz ulubionym bronzerem i dodaj swoim policzkom nieco blasku używając różu.
  7. Podkreśl rzęsy przy pomocy brązowego lub czarnego tuszu Lash Alert.
  8. Na sam koniec nałóż szminkę lub błyszczyk. Pamiętaj, kolor szminki/błyszczyka powinien należeć do tej samej rodziny kolorystycznej co róż do policzków. Staraj się łączyć róż z różem oraz brzoskwinię z brzoskwinią.

Powyższa kolejność to tylko propozycja, która świetnie sprawdza się u nas.

W jakiej kolejności najlepiej nakładać kosmetyki mineralne?
5 (100%) 4 ilość głosów