Kosmetyki mineralne owiane są legendą, a liczba ich zwolenniczek rośnie z dnia na dzień. Miliony kobiet na całym świecie zrezygnowały z tradycyjnych kosmetyków do makijażu na rzecz produktów mineralnych. Nie powinno to szczególnie dziwić jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie ich zalety. Minerały nie zapychają porów, są delikatne dla skóry, wykazują właściwości łagodzące i przeciwzapalne, zawierają naturalny filtr SPF, są wodoodporne i niezwykle wydajne.

Kosmetyki mineralne do makijażuMnogość produktów mineralnych na sklepowych półkach może jednak przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki mineralne to 100% minerały. Niektóre produkty w swoich składach mają tylko domieszkę składników mineralnych. Dlatego przy zakupach warto zwrócić uwagę na listę składników wybranych kosmetyków do makijażu. Zasada jest prosta – im krótszy skład tym lepiej. Podstawą kosmetyków mineralnych powinna być mika (Mica), dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide), tlenek cynku (Zinc Oxide) oraz glinka porcelanowa (Kaolin). Jednak o sile minerałów decyduje także to, czego w ich składach nie ma. Prawdziwe minerały nie zawierają parabenów, konserwantów, syntetycznych barwników, substancji zapachowych, talku, czy też substancji ropopochodnych – są to więc kosmetyki do makijażu, który można określić mianem ekologicznego – tj. całkowicie bezpiecznego dla cery oraz środowiska naturalnego.

Minerały polecane są osobom z cerą wrażliwą skłonną do alergii, ale stanowią także ciekawą alternatywę dla osób, które chcą używać łagodnych, naturalnych produktów nie testowanych na zwierzętach. Co więcej, kosmetyki do makijażu mineralnego znane są ze swojej niezwykłej trwałości i intensywnych barw. Nie musisz iść więc na żadne kompromisy. Dzięki minerałom możesz wykonać profesjonalny makijaż i mieć pewność, że jednocześnie dbasz o swoją skórę.

Kosmetyki mineralne do makijażu
5 (100%) 6 ilość głosów