Makijaż ślubny musi spełniać kilka zadań jednocześnie. Po pierwsze, co jest zrozumiałe, w dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać absolutnie zjawiskowo. Po drugie, ślubny make up nie tylko powinien w dyskretny sposób tuszować wszelkie niedoskonałości, ale być także ponadczasowy (zdjęcia z uroczystości będą przecież oglądane wiele lat później). Poza tym, warto także pamiętać, że makijaż ślubny kwalifikuje się najczęściej w kategoriach makijażu fotograficznego, a ten kieruje się nieco innymi regułami niż zwykły makijaż dzienny lub wieczorowy. Dlatego właśnie przygotowaliśmy kilka rad, jak w tym wyjątkowym dniu wyglądać spektakularnie.

Makijaż ślubnyŚlub to nie moment na eksperymenty
By uniknąć ryzyka uczulenia postaw na dobrze Ci już znane produkty lub kosmetyki hipoalergiczne, tj. chociażby kosmetyki mineralne, które dodatkowo są niezwykle trwałe i z pewnością doskonale sprawdzą się w makijażu ślubnym podczas tego bardzo długiego dnia.

Odpowiednie nawilżenie skóry
Pamiętaj o dobrym nawilżeniu skóry (nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz), wystrzegaj się jednak nakładania kremów z filtrem. Kosmetyki tego typu mocno odbijają światło sprawiając, że na zdjęciach cera bardzo się błyszczy. Jeśli masz problem z przetłuszczającą się cerą użyj pudru matującego (Flawless Matte), natomiast jeśli chcesz dodać swojej cerze blasku wybierz pudry rozświetlające (Flawless Silk, Translucent Silk). Pudry mineralne doskonale utrwalają makijaż, sprawiając jednocześnie, że cera wygląda zdrowo i promiennie, a efekt ten widoczny jest także na zdjęciach.

Lampy błyskowe a podkład
Lampa błyskowa podkreśla różowe pigmenty, dlatego też lepiej wybrać podkład o żółtych tonach (Warm Peach, Popcorn, Warm Honey).

Odpowiednie cienie do powiek
Unikaj mocno brokatowych i mieniących się cieni do powiek, ponieważ takie kosmetyki odbijają światła fleszy. Fotograf będzie miał trudności ze zrobieniem Ci korzystnego zdjęcia.

Na wzruszające chwile…
Wybierz wodoodporny eyeliner oraz tusz do rzęs. Będziesz miała pewność, że nic się nie rozmaże i Twój makijaż ślubny pozostanie idealny nawet wtedy, gdy uronisz kilka łez.

Mineralny makijaż ślubny – porady
5 (100%) 5 ilość głosów