Aplikacja podkładu mineralnego osobom niewtajemniczonym może na samym początku wydawać się czasochłonna i niezwykle trudna. Nic bardziej mylnego. Używanie minerałów jest tak naprawdę bajecznie proste – wystarczy odpowiednie narzędzie (tj. pędzel lub gąbka), by nałożyć podkład i tym samym sprawić, że cera nabierze blasku.

Aplikacja podkładu mineralnego

Najbardziej klasyczną metodą nakładania podkładów mineralnych jest aplikacja pędzlem typu Kabuki (np. Super Kabuki lub Baby Buki). Zacznij od wysypania odrobiny podkładu na pokrywkę słoiczka lub mały talerzyk i kolistymi ruchami „wmasuj” podkład w pędzel. Następnie osyp nadmiar produktu z pędzla uderzając nim o brzeg spodeczka. Na koniec uderz podstawą swojego Kabuki o twardą, płaską powierzchnię (w ten sposób zyskasz pewność, że kosmetyk dobrze osadził się we włosiu). Podkład nakładaj okrężnymi ruchami, delikatnie „wmasowując” go w twarz.  W zależności od potrzeby nałóż w ten sposób 2-3 cienkie warstwy.

Innym sposobem jest nakładanie podkładu przy pomocy gąbki (np. Flocked Sponge). Pierwszy krok pozostaje bez zmian – należy wysypać niewielką ilość podkładu na pokrywkę lub spodeczek, a następnie „wmasować” podkład w gąbkę. Podkład nakładaj posuwistymi ruchami zaczynając od czoła i kierując się ku brodzie.  Warto pamiętać o tym, że ta metoda aplikacji daje większe krycie. Doskonale sprawdza się więc wtedy, gdy nasza cera ma słabszy moment.

Niezależnie od tego jaką metodę aplikacji wybrałaś, dobrym pomysłem jest wykończenie makijażu hydrolatem, woda termalną lub delikatnie zwilżoną chusteczką. Dzięki temu podkład lepiej stopi się ze skórą, szybciej zniknie także efekt pudrowości. Ciekawym pomysłem jest też użycie hydrolatu między poszczególnymi warstwami.

Warto zapoznać się z poniższym mini video tutorialem dotyczącym aplikacji podkładu mineralnego.

Sprawdź podkłady mineralne Lily Lolo oraz pędzle do makijażu Lily Lolo na Costasy.pl

Sposoby aplikacji podkładu mineralnego (+video)
5 (100%) 5 ilość głosów