Wiele produktów Lily Lolo ma w swoim składzie wyjątkowy składnik, który jest prawdziwym mineralnym skarbem. Mowa o kaolinie (znanym także pod nazwą glinka porcelanowa), występującym w mineralnych korektorach oraz matującym pudrze Flawless Matte.
Flawless Matte puder sypki

Jak pozostałe minerały, kaolin jest składnikiem powszechnie występującym w przyrodzie. Jest to skała osadowa o „tłustawej” konsystencji glinki. Glinka porcelanowa ma właściwości oczyszczające, lecz mimo tego nie wysusza skóry. Dodatkowo, składnik ten zapewnia doskonałe krycie, ma właściwości absorbujące sebum i zwężające pory.

Ze względu na powyższe cechy, kaolin bardzo często można znaleźć w składzie kosmetyków matujących. Doskonałym przykładem takiego produktu jest wspominany Flawless Matte. Matujący puder Lily Lolo, który oprócz funkcji wykańczającej cały makijaż, świetnie sprawdza się także jako baza pod podkład. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom o bardzo tłustej cerze. Aplikacja Flawless Matte przed nałożeniem podkładu sprawi, że cały makijaż będzie o wiele trwalszy.

Ze względu na to, że kaolin zapewnia duże krycie i większą przylepność (dzięki temu sam kosmetyk dłużej trzyma się skóry), jest to także idealny składnik korektorów mineralnych. Warto także pamiętać o tym, że w sytuacji, gdy sam podkład mineralny jest za mało kryjący, można wymieszać korektor ze swoim podkładem.

Glinka porcelanowa to jedna z najdelikatniejszych glinek, dlatego też kosmetyki z jej zawartością z powodzeniem mogą być używane przez osoby o cerze suchej, jak również o cerze z trądzikiem różowatym i pospolitym. To właśnie m.in. kaolinowi minerały zawdzięczają swoją magię.

Zobacz Flawless Matte w rękach profesjonalistki
Zobacz gdzie kupić kosmetyki mineralne zawierające kaolin

 

Kaolin (glinka porcelanowa) – mineralny skarb
5 (100%) 5 ilość głosów