Myślisz, że podkład mineralny to bardzo ciekawy produkt dający naturalny efekt i o przyjaznym składzie, ale dobrze sprawdzający się wyłącznie na cerze normalnej? Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego jaki masz rodzaj cery (suchą, tłustą, problematyczną itd.), wystarczy odrobina chęci, by sprawić, żeby Twój podkład mineralny prezentował się idealnie na Twojej cerze.
Podkład mineralny a rodzaj cery

Podkład mineralny do cery suchej i dojrzałej

Jeśli masz cerę suchą musisz pamiętać o dwóch rzeczach, tj. o odpowiednim nawilżeniu skóry przed aplikacją podkładu i odpowiedniej jego aplikacji.  Zamiast wmasowywania podkładu kolistymi ruchami, aplikuj podkład stemplując całą twarz. Pamiętaj, aby używać jednorazowo niewielkiej ilości kosmetyku, gdyż taka forma aplikacji daje większe krycie. Spróbuj też aplikacji na mokro (wystarczy delikatnie zwilżyć pędzel). Bardziej delikatnym sposobem aplikacji podkładu jest również wykonywanie pociągłych ruchów w kierunku od czoła do brody. Dzięki temu suche skórki będą mniej widoczne.  Użyj jedwabistego pudru wykańczającego (np. Flawless Silk lub Translucent Silk) jako bazę pod podkład, by w ten sposób optycznie wygładzić cerę.

Podkład mineralny do cery tłustej i mieszanej

Posiadaczki cery tłustej lub mieszanej mogą mieć czasem wrażenie, że podkład bardzo szybko znika z ich twarzy. Aby temu zapobiec, użyj pudru matującego Flawless Matte jako wykończenie makijażu. Dla osiągnięcia jeszcze bardziej matowego efektu, podobnie jak w przypadku cery suchej/dojrzałej, użyj pudru wykańczającego pod podkład. Pamiętaj jednak o tym, że Flawless Matte ma właściwości intensywnie absorbujące sebum. Aby za bardzo nie wysuszyć skóry, na początek wystarczy więc 1-2 cienkie warstwy. W miarę potrzeby można dodać kolejne. Posiadaczki bardzo tłustej skóry mogą używać pudru matującego Flawless Matte jako pudru wykańczającego oraz jako bazy pod podkład.

Podkład mineralny do cery problematycznej

Osoby o cerze problematycznej potrzebują zazwyczaj dużego krycia. Podkłady mineralne najlepiej nakładać cienkimi warstwami, by w ten sposób stopniować ich krycie, jednak jeśli po nałożeniu  3-4 warstw efekt  nie jest zadowalający, wymieszaj swój podkład z odpowiednim korektorem cielistym. Nie zapominaj także o tym, że w skład korektorów i podkładów mineralnych często wchodzi tlenek cynku, który ma właściwości wysuszające, z tego względu minerały polecane są osobom o cerze trądzikowej.

W przypadku stosowania podkładów mineralnych, należy również pamiętać o jednej, bardzo istotnej kwestii. W dłuższym okresie stosowania zdrowego, mineralnego podkładu, wyraźnie polepsza się stan naszej skóry.

Bez względu na rodzaj cery, znajdź swój idealny sposób na minerały!

Zobacz podkłady mineralne Lily Lolo na Costasy.pl
Zobacz jak aplikować podkład mineralny w 60s

Podkład mineralny a rodzaj cery
5 (100%) 5 ilość głosów